שני חלומות רעים

VampireL

New member
קצת רקע עליי: אני בן 33, רווק, גר אצל אימא ובן זוג שלה. בעבר גרתי עם סבא וסבתא הרבה שנים ואז עברתי לגור לבד לתקופה מסוימת ואז עברתי להוסטל לתקופה מסוימת ועכשיו אני אצל אימא ובן זוג שלה. בתחילת השנה הזאת סבתא נפטרה. אני ביחסים טובים עם כל מי שמופיע אצלי בחלום.
יש לי 2 חלומות שאשמח לפירושם.
חלום אחד שחלמתי אותו לפני כמה ימים: חלמתי שהיה פיצוץ בבית של סבא ואימא שלי הייתה שם. הייתי מחוץ לדירה ושאלתי מישהו שהיה שם מה קרה אז הוא אמר שהוא לא יודע. שאלתי עוד מישהו והוא אמר שמישהו הניח מטען חבלה בבית. אחר כך הלכתי משם וזהו. זה כל מה שאני זוכר.
חלום שני שחלמתי אותו היום בלילה: חלמתי שרצחו את אימא שלי. איכשהו ידעתי על זה לפני שסיפרו לי. בדרך הביתה הגיחו שוטרים והסירו ממני את האזיקים שהיו לי על הידיים משום מה. הגעתי הביתה וסבתא שלי ז"ל בכתה, גם אני בכיתי. היא אמרה ברוסית: "רצחו את אימא שלך" וכמו כן היא אמרה שהיא ראתה מישהו זר שאמר לה שהוא תקע לעצמו סכין בגרון אבל היא ידעה שזה לא נכון. וזהו התעוררתי.
מה 2 החלומות האלו אומרים? האם זאת אזהרה כלשהי?

אלישבע777

Well-known member
קצת רקע עליי: אני בן 33, רווק, גר אצל אימא ובן זוג שלה. בעבר גרתי עם סבא וסבתא הרבה שנים ואז עברתי לגור לבד לתקופה מסוימת ואז עברתי להוסטל לתקופה מסוימת ועכשיו אני אצל אימא ובן זוג שלה. בתחילת השנה הזאת סבתא נפטרה. אני ביחסים טובים עם כל מי שמופיע אצלי בחלום.
יש לי 2 חלומות שאשמח לפירושם.
חלום אחד שחלמתי אותו לפני כמה ימים: חלמתי שהיה פיצוץ בבית של סבא ואימא שלי הייתה שם. הייתי מחוץ לדירה ושאלתי מישהו שהיה שם מה קרה אז הוא אמר שהוא לא יודע. שאלתי עוד מישהו והוא אמר שמישהו הניח מטען חבלה בבית. אחר כך הלכתי משם וזהו. זה כל מה שאני זוכר.
חלום שני שחלמתי אותו היום בלילה: חלמתי שרצחו את אימא שלי. איכשהו ידעתי על זה לפני שסיפרו לי. בדרך הביתה הגיחו שוטרים והסירו ממני את האזיקים שהיו לי על הידיים משום מה. הגעתי הביתה וסבתא שלי ז"ל בכתה, גם אני בכיתי. היא אמרה ברוסית: "רצחו את אימא שלך" וכמו כן היא אמרה שהיא ראתה מישהו זר שאמר לה שהוא תקע לעצמו סכין בגרון אבל היא ידעה שזה לא נכון. וזהו התעוררתי.
מה 2 החלומות האלו אומרים? האם זאת אזהרה כלשהי?
שלום vampirel
פרשתי כל חלום לחוד. בעתיד, תרשום כל חלום בפוסט נפרד שיהיה יותר קל לי לפרש לחוד

אלישבע777

Well-known member
הפרוש שלי לחלום א' - על פיצוץ בבית של סבא

פתיחת החלום: אתה משקיף מבחוץ על בית סבא ששם נמצאת גם אימא והיה פיצוץ בבית. עד כאן פתיחה זה בלתי שגרתית. אתה עד לפיצוץ בבית סבא - שמסכן גם אותו וגם את אימך, אבל אתה... אינך מתרגש, אינך נבהל. אתה שומר על קור רוח. כאילו כלום. אבל גם לא מנסה לפעול או לעזור.

בהמשך אתה סקרן לדעת מה קרה. מישהו אומר לך שהוא לא יודע ומישהו אומר לך שהיה, לא סתם!! מטען חבלה בבית. וגם המידע הזה אינו מוציא אותך משלוותך!! אתה פשוט מקבל את הידיעה והולך לדרכך.

מה אומר הפיצוץ בחלום? כאן חסר לי רקע על אירועים או הרהורים שקדמו לחלום וחסר לי קצה חוט. על כן אני מפרשת כהבנתי. כל פי רוב פיצוץ בחלומות יכול לציין "פיצוץ" בקשרים האישיים, נתק, פרידה קשה. אבל זה כנראה לא המצב, כפי שכתבת ברקע. מאחר שאין רגשות בחלום ואפילו אדישות מוחלטת, איני יכולה לפרש שאתה חושש מפיצוצים עתידיים ביחסים ביניכם. אולי הפיצוץ הוא בכלל "פיצוץ צפוי" – הפטירה של סבתך, ( שאצלה ואצל סבא גרת שנים והם קרובים לך כמו הורים. אולי הבית הזה הוא שמופיע בחלום?) . יתכן הפרידה מסבתא היא בחלום "הפיצוץ". אבל בחלום לא היו גלי הדף. אימא וסבא בבית המתפוצץ ממטען חבלה ובחלום... הכל בסדר. את עוזב את המקום והולך לדרכך כאילו כלום!

החלום הרע, שכך אתה מכנה אותו כמו החלום מיום, אולי בעצם לא כזה רע! החלום הוא כמובן סמלי. אני מנסה לפענח את הסמלים שלו, כמו שאמרת, חסר לי רקע מתאים לחלום ולכן אני מפרשת כהבנתי.

אפשרות א. מותה של סבתא היה הלם או הפתעה רעה (פיצוץ, מטען חבלה), אבל כולכם התגברתם על העניין די מהר, ממילא זה דרכו של עולם.

אפשרות ב. סבתא נפטרה (פיצוץ מטען חבלה) וזה דרכו של עולם. אין לך איך לעזור ולכן אתה עוזב

אפשרות ג. סבתא נפטרה בנסיבות קשות אבל אתה לא לקחת את העניין ללב. אומנם היו לך יחסים טובים איתה, אבל מותה הקשה לא השפיע עליך.

אפשרות ד. הפרידה מסבתא היה כה קשה עבורך, שלא האמנת שדבר כזה יכול לקרות. בחלום אתה שואל מישהו והוא בכלל אינו יודע מה קרה. המישהו הזה הוא אתה בעצמך. אתה שואל אדם נוסף והוא אומר מה שהוא חושב ואז תשובתו ( מטען חבלה), היא כה איומה, שאתה מעדיף לצאת מהמקום ולא להיות עד למה שקרה.

אפשרות ה. מותה של סבתא היה קשה להתמודד מצדך לכן אתה עוזב. על סבא ואימא אין מידע בחלום וזה אומר שהם לא נפגעו קשה ממותה של סבתא.

אפשרות ו. אם אכן אתה גרת בבית של סבא וסבתא, עליו חלמת הפעם שפוצץ, יתכן שהחלום קשור לנסיבות עזיבתך את הבית שלהם. אז עברת להוסטל וזה היה עבורך סוג של פיצוץ, או ניתוק מהבית שלהם ואולי גם מאימך. אולי המעבר להוסטל וממנו לבית אימא ובן זוגה, היה כרוך במשהו בלתי שגרתי כמו "פיצוץ במטען חבלה"

אשמח לחוות דעתך על הפרוש תבחר את האפשרות המתאימה לך אחת או יותר ( זה אפשרי בחלום שיהיו כמה פרושים שונים. ואם אין אף אפשרות מתאימה, אשמח לשמוע ממך רעיון לפרוש. זה יעזור לי לחלומות הבאים.

ועוד דבר – סיימת את הקלדת החלום בשאלה - שהופיעה גם בחלום הרע הקודם מ- 5.11.13 אם לא שמרת אותו הוא נמצא בפורום אפשר לגלול כמה דפים אחורה ולהגיע אליו. כמו שאמרת אז גם היום אומר – החלומות אינם נבואיים, אבל הם דיאלוג עצמי. אם אתה חושב שאתה יכול לחזות את העתיד או צריך להיזהר ממנו, אז יתכן בהחלט יתכן שכן. אני לא ראיתי בחלום הראשון חלום כה רע וגם לא אזהרה כל שהיא. . אם כן יש אזהרה לדעתך – אשמח אם תכתוב זאת בחוות הדעת שלך. לחלום זה.

אלישבע777

Well-known member
הפרוש שלי חלום ב' -על רצח אימא מיום 14.5.24

בחלומך אימא נרצחה אבל בעצם הוא אינו נפתח בכך! החלום נפתח בעצם לא ברצח הנורא (ולא ונסיבות מעצרך על ידי המשטרה), אלא דווקא באירוע טוב! ... בשחרור שלך מהאזיקים, ע"י השוטרים - אתה חף מפשע לכן יצאת לחופשי! בפתיחה, אין רגש ואין תחושות: אתה אינך המום מהרצח וגם אינך מאושר מהיציאה לחופשי ללא אשמה. את פשוט הולך לדרכך. כמו בחלום הקודם! לאן אתה יכול ללכת כשאימא איננה? לבית של סבא וסבתא שעליו חלמת בחלום הקודם (כנראה). הבית שלהם הוא מקום מקלט עבורך כמו בעבר אבל עכשו הוא מקום המקלט היחידי.

כשאתה נכנס לבית סבתא (ז"ל) ממררת בבכי ומבשרת לך את הבשורה שאתה כבר יודע. אימא שלך היא הבת שלה ואימא שלה בוכה עליה. אתה הבן של אימא ואינך בוכה עליה. מדוע? כאן המקום לחשוב מה בקשר שלך עם אימא היה פחות טוב מההגדרה " שאתה ביחסים טובים עם כולם". יתכן שזה נעוץ בכך שאימא מעולם לא חיתה עם אבא ולא סיפרה לך עליו. יתכן שלאימא יש זוגיות ולך אין ואתה גר אצלם בזמן האחרון ( החלפת לא פעם מקום מגורים, כלומר אין יציבות בחייך לאורך זמן).

סבתא אומרת לך משפט שלא היה לי לגמרי ברור אבל מה שהיא אמרה היה מספיק קשה כדי להתעורר מהחלום. היא אמרה - "שהיא ראתה מישהו זר שאמר לה שהוא תקע לעצמו סכין בגרון אבל היא ידעה שזה לא נכון" היא אמרה לך – שמישהו אמר שהרוצח (?) תקע לעצמו סכין בגרון אבל היא יודעת שזה לא נכון. או מישהו אחר תקע לרוצח סכין בגרון.

אתה מתעורר כי נורא לדעת שאימא נרצחה והרוצח אולי מסתובב חופשי. ובכלל לא יודעים מי הוא. אולי יש תקווה שהרוצח התאבד, אבל זה לא בטוח. ומקודם – האשימו אותך ברצח ואזקו אותך באזיקים!

אין לי רקע מתאים ומדוייק על אימא. אני מפרשת כהבנתי ואם זה לא יצליח, אז תנסה לתת פרוש מתאים יותר. החלום כאן הוא באמת חלום רע. אין בו שום דבר טוב. בחלום הופיעה סבתא ז"ל בחיים אבל היא כל כך אומללה!! ורק אתה נמלט מהתחושות - על ידי הימלטות מהחלום.

אפשרויות הפרוש שלי לבחירה:

א. אתה חש אשמה ביחס שלך לאימא שלך שלא היו לה חיים קלים. אתה חש כאילו רצחת אותה.
ב. אין לי רקע על בני זוגה של אימא לא בעבר ( אביך) ולא בהווה, אבל אולי שניהם או לפחות הקודם אמללו אותה ו"רצחו אותה"
ג. בן הזוג של אימך אולי האשים אותך (או חושב כך) בכך שאתה "הורג את אימא". כל פעם אתה עוזב למקום אחר וחוזר, אתה רווק ללא ילד משלך, לאימא שלך אין נכדים.
ד. במציאות סבתא מתה ואימא לא. אולי בחלום אימא זו סבתא וסבתא זו אימא? אולי במציאות אימא שלך מתאבלת על אימא שלה ומותה של אימא של אימא, הוא קשה כמו רצח.
ה. אולי לסבתא ( שהיא אימא בחלום, הפוך תפקידים) היו חיים קשים והחיים שלה גרמו למותה בלא עת.
ו. אומנם אינך מואשם ברצח בגלוי, אבל הרוצח חופשי וגורלו אינו ידוע. אין לך נחמה שאולי הוא התאבד. אין לך נחמה שיצאת לחופשי. יציאה לחופשי היא גם מזמינה התמודדות עם מציאות שעלולה להיות קשה. ( אולי יש כאן גם סוג של אזהרה )

אשמח אם תציין את בחירתך - אחת או יותר ואם אין כזאת – תציע פרוש המתאים לך. זה יעזור לי בחלומות הבאים.

VampireL

New member
תודה אלישבע על הפירושים. כל מה שכתבת נכון ומדויק. כל האפשרויות מתאימות גם בחלום הראשון וגם בחלום השני. את אלופה!

למעלה